اخبار

همایش ساری-۵ / رئیس کانون سردفتران و دفتریاران:اصلاح قانون دفاتر ثبت رسمی از مطالبات فعالان این حوزه است

Off 50
image_pdfimage_print

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: دوستان و همکاران ما در سراسر کشور مطالباتی دارند که اولین آن اصلاح قانون دفاتر ثبت رسمی در کشور است و امیدواریم پیشنهادی ارائه شود و با توجه به اینکه ابتدا مردم و سپس نظام سردفتری را در نظر گرفتند بتوانیم از آن استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران و دفتریاران، محمدرضا دشتی اردکانی در همایش سراسری کانون‌ها و جوامع و کمیته پارلمانی سردفتران و دفتریاران در ساری اظهار کرد: در سفر ژنو و ایتالیا ریاست کانون سردفتران این کشور با تعبیر این مطلب که ما در برابر شما مثل یک مدرسه قدیمی مقابل دانشگاه هستیم خدمات این حوزه را شایسته قدردانی اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از کانون سردفتران روسیه در بازدید از ایران نیز از اقدامات سازمان ثبت ایران و کانون سردفتران شگفت زده شدند، افزود: دوستان و همکاران ما در سراسر کشور مطالباتی دارند که اولین آن اصلاح قانون دفاتر ثبت رسمی در کشور است و امیدواریم پیشنهادی ارائه شود و با توجه به اینکه ابتدا مردم و سپس نظام سردفتری را در نظر گرفتند بتوانیم از آن استفاده کنیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به اینکه ماده به ماده قانون برای ما اهمیت دارد، گفت: درباره ماده ۶۹ که زمزمه حذف آن بود باید بگوییم ما به دنبال منافع شخصی نیستیم و بنده در جریان رایزنی هایی که در قوه قضاییه انجام می‌شود قرار دارم تا از حق همکاران ما دفاع شود.

دشتی اردکانی با بیان اینکه مطلب بعدی درباره تقسیم اسناد است که با وجود دستور به معاونت اسناد چه در دولت و چه در وزارت دادگستری به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: چنانچه این روند و پیگیری در دولت نتیجه بخش نباشد از طریق مجلس پیگیر آن خواهیم شد چرا که دغدغه استانی ما عدم تقسیم عادلانه اسناد است و امیدواریم با این برنامه عدالت نسبی در تقسیم اسناد کشور داشته باشیم.

رئیس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به اینکه با توجه به فرایند ثبت اسناد به صورت آنی هر روز پله‌های ترقی را دراین مسیر طی کردیم، ادامه داد: همچنین امیدواریم با کمک بخش‌نامه ای از سوی معاونت ثبت، دفاتر ملزم به فراگیری آموزش شوند و در کلاس های آموزشی شرکت کنند این برنامه ریزی برای حضور هرچه بهتر تمامی همکاران و ارتقای شغلی آنها است.

وی گفت: واگذاری برخی بحث‌ها مانند ثبت شرکت ها و … که سبب می‌شود بسیاری از دفاتر درآمد مناسبی نداشته و برخی با وجود نداشتن بانک، دفتر ثبت و … درآمد زیر یک میلیون تومان داشته باشند و امیدواریم با واگذاری این بخش‌ها بتوانیم از مشکلات همکاران کم کنیم.

 

مطالب مرتبط

اطلاعات تماس

نشانی: رشت، بلوارامام (ره)، کوچه کوروش، برج بانک سینا، طبقه پنجم
کدپستی: ۴۱۹۳۷۵۳۸۸۸
تلفن: ۰۱۳۳۳۳۲۹۲۲۶
تلفکس: ۰۱۳۳۳۳۳۶۷۰۸
پست الکترونیک: info [at sign] gilannotary [dot] ir