گزارش ماموریت مهم کانون گیلان و حضور در جلسه کانون مرکز – در ارتباط با حذف دفاتر سنتی

۰ 89
Download
Download is available until [expire_date]
 • Version
 • Download ۳۷
 • File Size ۱۴۹.۰۲ KB
 • File Count ۱
 • Create Date ۱۳۹۵/۰۲/۵
 • Last Updated ۱۳۹۵/۰۲/۶

گزارش ماموریت مهم کانون گیلان و حضور در جلسه کانون مرکز - در ارتباط با حذف دفاتر سنتی

IMG_20160424_160636

IMG_20160424_160624

کانون سردفتران و دفتریاران استان گیلان یکی از از پنج کانون منتخب کشور جهت نطر خواهی و مشورت پیرامون: ۱- حذف دفاتر ۲- اسکن دفاتر ۳- هزینه و بودجه اسکن دفاتر .
جهت شرکت در جلسه اضطراری مورخ ۹۵/۰۲/۰۴ در محل کانون مرکز بوده است . که آقایان اقدامی و جلیلی از کانون گیلان در جلسه شرکت کردند :
در این جلسه با محوریت ۱- حذف دفاتر ثبت سردفتر ۲- اسکن دفاتر ۳- بودجه اسکن دفاتر در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه صبح شروع شد. ابتدا آقای دشتی رئیس کانون مرکز نسبت به موضوعات مطروحه توضیحاتی مبسوطی ارائه نمودند و سپس آقای دکتر انجم شعاع (معاون محترم اسناد سازمان ثبت اسنادواملاک کشور) که به اتفاق هیات همراه آقای مرادی (مدیرکل امور اسناد سردفتران) آقای کارگر (مسوول فناوری اطلاعات سازمان) و آقای فراهانی (مسوول آی تی سازمان) و اقای مقدسی فر(معاون بازرسی سازمان )در جلسه شرکت داشتند. ابتدا در خصوص نحوه حذف دفاتر و هماهنگی آن در سراسر کشور در تمامی دفاتر اسناد رسمی بحث و تبادل نظر شد . سپس در خصوص هزینه های مترتبه بر اسکن که قرار بود به دفترخانه ها تحمیل گردد که کانون های استان هر کدام به نوبت دفاع لازم را ارائه نمودند و کانون گیلان با استدلال حقوقی اینگونه بیان کرد که قانون وقتی تصویب می شود تا تکلیف بودجه اجرایی آن روشن نشود از فیلتر شورای نگهبان عبور نمیکند و قانون کاداستر کشور در ماده ۷ ، ۱۷ و ۱۸ سازمان ثبت را مکلف کرده که با بودجه خود آن را اجرایی کند و ردیف بودجه ای آن هم کاملا روشن شده است بعید به نطر می رسد که قانون و شورای نگهبان بخش خصوصی را تحمیلا موظف نماید که هزینه اجرائی را بعهده گیرد و همچنین سازمان موظف بود که در خصوص نحوه حذف دفاتر ابتدا بر نامه ای ارائه می داد و با ارتباطی که کانون ایران با سایر کشورها دارد می توانیم از تجربه سایر کشورها استفاده کنیم که این بخش از سخنان مورد توجه معاون محترم سازمان آقای انجم شعاع قرار گرفت سپس مقرر شد در انتهای جلسه ۲ ساعته با تشکیل جلسه تخصصی مجدد و با پیشنهاد و اتفاق نظر همه کانون ها ابتدا نسبت به حذف دفاتر تصمیم لازم اتخاذ گردد سپس نسبت به اسکن دفاتر تعیین تکلیف شود . یکی ازمحاسن جلسه این بود که معاون محترم سازمان ثبت از پیشنهادات کانون های مرکز و استانها استقبال می کرد و پذیرای بحث های منطقی و حقوقی بود و سعی می کرد که با کمترین زحمت اجرای طرح حذف دفاتر انشاا... محقق گردد - جلسه برای ادای نماز با ذکر صلوات پایان یافت.

در حاشیه جلسه کانون سردفتران و دفتریاران مرکز:

 • ملاقات با آقای دکتر انجم شعاع معاون محترم اسناد و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
 • ملاقات با آقای مرادی مدیرکل اموراسنادو سازمان ثبت
 • ملاقات با آقای فراهانی مسئول آی تی سازمان ثبت

ضمنا ازآقای دکتر انجم شعاع برای سفر به گیلان و بازدید از کانون گیلان دعوت به عمل آمد و ایشان ابراز امیدواری کردند در فرصتی مناسب به گیلان تشریف بیاورند.

 • ملاقات با آقای مقدسی فر بازرسی سازمان ثبت .
 • پیگیری موضوع سندمالکیت ساختمان کانون و ملاقات خصوصی با آقای عظیمیان مسئول حقوقی و نائب رئیس کانون مرکز.
 • جلسه با آقای میراب زاده مدیر کمیسیون مالیات کانون مرکز.

.

.

.روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران استان گیلان.

گذاشتن یک دیدگاه

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد *

سوال امنیتی *

اطلاعات تماس

نشانی: رشت، بلوارامام (ره)، کوچه کوروش، برج بانک سینا، طبقه پنجم
کدپستی: ۴۱۹۳۷۵۳۸۸۸
تلفن: ۰۱۳۳۳۳۲۹۲۲۶
تلفکس: ۰۱۳۳۳۳۳۶۷۰۸
پست الکترونیک: info [at sign] gilannotary [dot] ir